לטפל בשגיאה 429 "Too Many Requests Error"

net-tuts | פורסם לפני 10 חודשים

קטגוריות: וורדפרס, טיפול בשגיאות ובאגים אין תגובות

ייתכן שבמהלך העבודה שלך עם מערכת וורדפרס נתקלת לא פעם בהודעת השגיאה המעצבנת (והמתסכלת) שמציגה לך את שגיאה מספר 429. בפוסט זה אנחנו ננסה להבין מה גורם לשגיאה וכיצד ניתן לטפל בה.

מה גורם לשגיאה זו?

קודם כל חשוב לציין שהודעת שגיאה זו באה ת'כלס להגן עלינו והיא מופעלת כאשר יש חשש במערכת הוורדפרס שלנו  (או השרת יותר נכון) שמנסים לבצע פעילות תקיפה מסוג DDOS.
המקרים הנפוצים יותר להפעלת שגיאה זו הם כשבוטים או אולי אפילו אחד הסקריפטים בקוד שלנו מנסים לבצע פעולה שמבוססת על שליחת בקשות לשרת שלנו.

אז זה דווקא טוב לא?

כן ולא, נכון, השגיאה הזאת באה להגן על האתר שלנו מתקיפות DDOS אבל היא גם יכולה למנוע עבודה תקינה של בוטים למנועי חיפוש במידה ולא הוגדרה כמו שצריך.

ועכשיו לטיפול בתקלה

נתחיל מטיפול בתוספים, היום כשיש לוורדפרס את יכולות ה REST הרבה תוספים שולחים בקשות למנוע ולפעמים (גם מסיבות אחרות) תוסף הוא זה שיכול לגרום לתקלה. לכן, אנחנו קודם כל ניגש לאיזור התוספים שלנו ואנחנו נכבה את כולם.

אבל אין לי גישה ללוח ניהול

במקרה כזה תוכל להתחבר דרך ה F.T.P שלך ופשוט שנה את שם הספרייה plugins לשם אחר, ככה המערכת לא תמצא שום תוסף.

מה עכשיו?

במידה והתקלה נפתרה על ידי כיבוי כל התוספים כלומר אחד התוספים הוא הגורם. נסה לחשוב מה התוסף האחרון שהתקנת או שעדכנת לפני השגיאה. לא זוכר? לא נורא, תפעיל את התוספים אחד אחד תבדוק את האתר אחרי הפעלה של כל אחד מהם בנפרד ותראה מי מהם גורם לבעיה. נכון זו קצת עבודה נמלים (תלוי כמה תוספים יש לך באתר) אבל אין מה לעשות.

לא תוסף? גם תבנית יכולה לגרום לתקלה!

כמו תוספים, גם תבניות עם פונקציונליות מרובה או אפילו תבניות יעודיות לתוספים מסויימים, גם הן יכולות לגרום לתקלה 429 כך שאם התהליך של התוספים לא עזר יכול מאוד להיות שמדובר בתבנית, הכי טוב? פשוט תעביר לתבנית ברירת המחדל של וורדפרס ותבדוק את האתר, אם הוא עובד לצערי אנחנו מבינים שיש בעיה בתבנית שלך.

לא תוספים ולא תבניות?

או קיי, לא להילחץ יכול להיות שספק השרות שלך (יותר נכון חברת האחסון) משתמש בהגנה או בחסימה שנועדה בשביל למנוע התקפות DDOS רק שייתכן ששוב, הגורם להפעלת החסימה על ידי השרת יכול להיות אפילו בוט של מנוע חיפוש. במקרה זה פנה לחברת האחסון שלך ובדוק איתה את הנושא, במידה ויש, הסבר להם שחשוב לך שיורידו את החסימה על מנת שתוכל להמשיך לעבוד באופן תקין עם האתר שלך.

 

0 תגובות על "לטפל בשגיאה 429 "Too Many Requests Error""

כתיבת תגובה